« powrót 14 maja 2019

Sesja Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

Sesja Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego pod hasłem "15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży"

W piątek, 10 maja miałyśmy niesamowitą okazję  uczestniczyć w sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego pod hasłem "15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży". Pracowałyśmy  w komisji Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Rolnictwa i Środowiska. Razem z młodzieżą z całej Wielkopolski, wypracowaliśmy postulaty, które przedstawiono podczas obrad Sejmiku. Nietuzinkowe rozwiązania, zostały poddane głosowaniu i przyjęte większością głosów. Pomysły dotyczyły wykorzystywania środków unijnych na potrzeby młodzieży, a także całej społeczności były to np.:  wprowadzenie automatów, zwracających kaucję za plastikowe butelki, czy umożliwienie młodzieżowym grupom teatralnym tworzenia kin objazdowych.
Ponadto, jako przedstawiciele poszczególnych komisji, zostałyśmy zaproszone na czerwcowe obrady Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, w celu przedstawienia pomysłów wypracowanych podczas obrad i poddania ich głosowaniu.
Udział w Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego to była znakomita lekcja aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie  obywatelskim. Miałyśmy okazję poznać bardzo ciekawych, znanych polityków, ludzi nauki. Miałyśmy przede wszystkim okazję poznać rówieśników, którzy myślą podobnie jak my:  że mamy wpływ na to, co się wokół nas dzieję, że możemy wpływać na naszą rzeczywistość.
To było niesamowite doświadczenie, które dało nam siły i energii do działania.
 

Wiktoria Glinkowska 3d

Aleksandra Sobierajewicz 2e

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka