« powrót 21 grudnia 2017

O świątecznych reklamach

Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu jako widzowie wzięli udział w debacie oksfordzkiej, która odbyła się na hali sportowej „Herkules” w Borowie.

Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu jako widzowie wzięli udział w debacie oksfordzkiej, która odbyła się na hali sportowej „Herkules” w Borowie. Jej głównymi bohaterami była młodzież uczęszczająca do Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie. Dwa utworzone przez nich zespoły: propozycji oraz opozycji dyskutowały na temat reklam towarzyszącym Świętom Bożego Narodzenia. Licealiści podając konkretne argumenty spierali się o to czy reklamy zachęcające do świątecznych zakupów mogą pojawiać się w mediach przed dniem pierwszego grudnia, czy dopiero po tym dniu. Czempińscy gimnazjaliści już po raz kolejny mogli obserwować i przysłuchiwać się debacie oksfordzkiej. Już od kilku lat kościańscy licealiści pod opieką swych nauczycieli Joanny Głowackiej- Wieczorek i Janusza Grupińskiego goszczą w borowskiej filii Szkoły Podstawowej w Czempiniu.

            - Jest to świetna inicjatywa. Uczniowie mają okazję nauczyć się kulturalnie dyskutować, a ta umiejętność jest dzisiaj bardzo potrzebna - powiedział  Michał Idziak, uczeń klasy III c.- Temat też był ciekawy. Mieliśmy okazję poznać różne opinie.

                                                                                                                                                                                    Tekst i fotografie

Marta Kowalczyk

                                                                                                                                            Borowo

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka