« powrót 05 czerwca 2018

O MŁODOŚCI, KTÓRA ZOSTAŁA NAD OBRĄ – ADAM TOMASZEWSKI ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ

„… kocham to miasto, kocham tę ziemię. I to, czym żyliśmy…”, “...Zostanie już z nami ten kraj po kres przeznaczeń, piękny kraj kościańska ziemia”

W  poniedziałek, 28 maja 2018 roku uczniowie z klasy IId wraz z nauczycielem języka polskiego po raz kolejny gościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Tomaszewskiego w Kościanie. W ramach współpracy z biblioteką, uczniowie mogli zapoznać się z wystawą dotyczącą życia i twórczości Adama Tomaszewskiego, którego  nazwiskiem ogłoszono rok 2018. Po raz pierwszy wystawę, która obejmowała zdjęcia, pamiątki z podróży oraz ciekawe  fakty  z życia kościaniaka, można było zobaczyć podczas obchodów Dni Grodu nad Obrą, które miały miejsce od 25 do 27 maja.

 Adam Tomaszewski jest twórcą trzech książek poświęconych naszej lokalnej ziemi, do lektury których  zachęcamy każdego mieszkańca Kościana. Ekspozycja zawiera również fragmenty tychże dzieł.

 Chcielibyśmy serdecznie podziękować pani profesor Agnieszce Podgórskiej, która umożliwia uczniom rozwój artystyczny i humanistyczny, poprzez udział w tego typu przedsięwzięciach.

 Wiktoria Snuszka, kl. IId

Weronika Szymanowska, kl. IId

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka