« powrót 07 marca 2018

Niezapomniana Korea

Wspomnienia ucznia klasy 1c, Jakuba Kaczmarka z pobytu na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang

W dniach od 8 do 20 lutego uczestniczyłem wspólnie z SKS JANTAR RACOT w wyjeździe na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się się w południowokoreańskim Pyeongchang. Był to mój drugi wyjazd na Igrzyska Olimpijskie, 2 lata wcześniej byłem w Rio de Janeiro. Oba wyjazdy dostarczyły mi wielu niezapomnianych wrażeń.

W Korei byliśmy zakwaterowani w szkolnej bursie, położonej w samym centrum igrzysk, nieopodal stadionu olimpijskiego. Dopingowaliśmy sportowców w biegach narciarskich, biathlonie, łyżwiarskie szybkim, snowboardzie, hokeju, skokach akrobatycznych na nartach, jeździe figurowej, i oczywiście skokach narciarskich. Łącznie, w ciągu 10 dni zaliczyliśmy 19 imprez sportowych. Największych emocji dostarczyli nam nasi skoczkowie narciarscy, z Kamilem Stochem na czele.

Ogromnym przeżyciem dla mnie było wejście do wioski olimpijskiej, gdzie spotkałem się z najlepszymi sportowcami świata, co uwieczniłem na licznych zdjęciach. Miałem również okazję zwiedzić Seul oraz okolice Pyeongchang, poznać kulturę koreańską, spróbować regionalnych dań, nauczyć się kilku słów w języku koreańskim a także widziałem, jak Koreańczycy świętują Nowy Rok.  

Jako jedna z nielicznych zorganizowanych grup, wzbudzaliśmy duże zorganizowanie. Koreańczycy prosili nas o wspólne zdjęcia i często udzielaliśmy wywiadów dla mediów polskich ale i zagranicznych.

Pogoda w Korei dała mi się we znaki, było mroźno, wietrznie i wilgotno, a odczuwalna temperatura spadała do minus 30 stopni. Pomimo tych niedogodności wyjazd uważam za bardzo udany, było to spełnienie moich marzeń, a także nowe doświadczeniem, dzięki któremu zwiedziłem kolejny kawałek Świata.

 

                                                                                  Jakub Kaczmarek, klasa I c

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka