List Pani Dyrektor do Uczniów

Dodano 25 czerwca 2020
List Pani Dyrektor do Uczniów

Drodzy Uczniowie!

Okres twórczej pracy w roku szkolnym 2019/2020 dobiega końca – na horyzoncie wyłaniają się upragnione wakacje, a wraz z nimi refleksje o czasie minionym oraz plany na dni wolne od dydaktycznych obowiązków.

Kiedy 2 września 2019 roku spotkaliśmy się – motywowani celami i marzeniami - w auli szkoły, aby inaugurować kolejny rok szkolny, nikt z nas nie spodziewał się, że będziemy musieli podołać niecodziennym, pandemicznym wyzwaniom. Wiele rzeczy uległo modyfikacji – musieliśmy sprostać wymaganiom zdalnego nauczania, odnaleźć funkcjonalne wirtualne kanały komunikacji, nauczyć się życia w innych realiach. I chociaż nigdy dom nie będzie prawdziwą szkołą, a internetowe łącza nie zastąpią rzeczywistego spotkania, możemy dziś powiedzieć, sprostaliśmy wyzwaniu!

Tegoroczny rok szkolny bardzo dobrze mogłyby zobrazować słowa Tadeusza Kotarbińskiego: „Trzeba kształcić się tak, by się stać zajmującym towarzyszem dla siebie samego”. Każdy z nas musiał odkrywać nowe obszary i zgłębiać tajniki, których wrześniowy plan lekcji nie obejmował – być blisko a zarazem na odległość, uczyć (się) w klasie a jednak w domu, pamiętać czym jest społeczna odpowiedzialność, z wytrwałością wyznaczać czas na pracę oraz wypoczynek – bez zmiany miejsca przebywania.

Gratuluję realnych i wirtualnych sukcesów: tych zobrazowanych ocenami na świadectwie szkolnym i tych niewidocznych fizycznie, a wymagających wielkiej samokontroli i motywacji. Niech wolny czas przyniesie upragniony wypoczynek, pomoże w realizacji marzeń oraz pozwoli na wakacyjne wyprawy.

Mam nadzieję, że 1 września 2020 roku spotkamy się w auli naszego liceum, aby rozpocząć kolejny owocny rok.

Życzę Wszystkim Uczennicom i Uczniom dobrych, bezpiecznych wakacji – pełnych zdrowia i radości.

Małgorzata Andersz

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024