Kampania DRUGIE ŻYCIE

Dodano 02 stycznia 2019
Kampania DRUGIE ŻYCIE

W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w kampanii „Drugie życie”, której celem jest promowanie transplantacji, przekazywanie informacji o roli przeszczepów, popularyzowanie oświadczeń woli. Koordynatorem akcji edukacyjnej w naszym liceum jest grupa uczennic należących do szkolnego koła PCK. Wolontariuszki wspólnymi siłami stworzyły ściankę do zdjęć, przy której każdy z uczniów mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z modelami narządów, które można przeszczepić. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mogli również zapoznać się z informacyjną wystawą na temat przeszczepów oraz pobrać oświadczenia woli. Zorganizowany został również test na temat wiedzy o transplantacji, w którym największą wiedzą wykazała się klasa 1e oraz 3f. Obie klasy otrzymały nagrodę w postaci immunitetu na lekcję bez pytania i kartkówek. Mamy nadzieję, że dzięki podjętym działaniom wśród naszych uczniów wzrośnie świadomość na temat tego, jak ważna jest transplantologia.

Natalia Socha kl. 3f

Zdjęcia: Patrycja Ganczarek

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024