KOLBERGOWICZE w programie TeenCrunch

Dodano 07 grudnia 2020
KOLBERGOWICZE w programie TeenCrunch

Organizatorem ogólnopolskiego projektu, który adresowany był do przedsiębiorczej młodzieży mającej pomysł na STARTUP, byli uczniowie warszawskich liceów – to oni pod okiem mentorów zorganizowali cały program. Forma pracy była bardzo elastyczna - zespoły miały stworzyć startup - każdy zespół mógł wykonać zadanie według własnego pomysłu.

Idea programu TeenCrunch oparta była na pracy warsztatowej, w poniższych tematach:
- Pivotowanie
- Design Thinking
- Lean StartUp
- Business Model Canvas
- Pitching (Pitchdesk, Samoprezentacja)
- Inwestorzy i Finanse

Warsztaty prowadzili głównie przedsiębiorcy, zespoły miały trzy miesiące na wykonanie zadania, a młodych przedsiębiorców w dążeniu do celu wspierał mentor.

Uczniowie KOLBERGA współpracowali w zespole NOZILL  - oprócz Oskara i Cezarego w skład drużyny wchodzili także: Tymoteusz oraz Franciszek (University of Sheffield).

Oskar i Cezary tak tłumaczą cel swojego projektu NOZILL:  - W naszym projekcie chcieliśmy zmienić sposób zarządzania kontaktami osobistymi, aby stało się to  bardziej przejrzyste, łatwe, zorganizowane i automatyczne, dlatego że w świecie, w którym żyjemy,  jest bardzo dużo różnych kanałów komunikacji - od SMS, przez maile, aż po Messengera. Chcieliśmy zebrać wszystkie kontakty z różnych platform w jedno miejsce, aby zarządzanie nimi zajmowało mniej czasu.

Mentorem drużyny był Jędrzej Małolepszy (CEO BillTech).

Do końca programów warsztatowych dotrwało 6 zespołów - w tym nasz – NOZILL.

Podczas konferencji kończącej cały program zespoły prezentowały swoje startupy – pokazywały, jaki problem rozwiązują i w jaki sposób. Większość zespołów miało już MVP (Minimum Viable Product) - to wersja produktu z wystarczającą liczbą funkcji, które mogą być używane przez pierwszych klientów, a niektóre miały nawet płacących klientów.

Aktualnie twórcy programu zastanawiają się, w którym kierunku chcą zmierzać z  projektem - w ubiegłym tygodniu dostali propozycję przedstawiania projektu przed acceleratorem Spark Teen z USA.

Link do strony internetowej konkursu: LINK

Prezentacja stworzona przez zespół NOZILL: PREZENTACJA

Oskara i Cezarego podczas tworzenia prezentacji wspierał kolega z klasy: Jan Barwiński.

GRATULUJEMY PRZEDSIĘBIORCZYCH UMIEJĘTNOŚCI!

Życzenia Wielkanocne