« powrót 08 marca 2018

Historyczne debatowanie

Dnia 7 lutego 2018 roku odbył się VI Turniej Debat Historycznych ,,Zrozumieć historię" organizowany przez Fundację Edukacyjną G5 wraz z Instytutem Pamięci Narodowej oraz Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

Dnia 7 lutego 2018 roku odbył się VI Turniej Debat Historycznych ,,Zrozumieć historię" organizowany przez Fundację Edukacyjną G5 wraz z Instytutem Pamięci Narodowej oraz Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, który po raz kolejny gościł debatantów w swych murach. Nasz Szkolny Klub Debat Oksfordzkich wystawił dwie drużyny reprezentujące kościańskiego Kolberga. Pierwszy skład tworzyły: Weronika Wojciechowska, Aleksandra Nowacka, Katarzyna Markiewicz oraz Wiktoria Glinkowska. ,,Janusze debat" (bo taki pseudonim przyjęły dziewczyny) zajęły 4 miejsce po wielu emocjonujących debatach i wyeliminowaniu dobrze przygotowanych drużyn. Przeżyliśmy swoiste deja vu, gdy na etapie 1/8 finałów znów musieliśmy walczyć w dogrywce. Teza ,,Indywidualnie czy razem" przyniosła nam szczęście i po wygranej 3:2, mogliśmy dalej brać udział w turnieju. Oczywiście nie zabrakło niespodzianek, albowiem w debatanckich konfrontacjach zmierzył się również drugi zespół w składzie: Maria Marciniak, Szymon Przywecki, Adam Urbański i Tomasz Olejnik. Był to pierwszy – tej rangi – turniej  dla wyżej wymienionych, ale mamy nadzieję, że nie ostatni! 
                Szkolny Klub Debat Oksfordzkich nie zwalnia tempa i cały czas oczekuje nowych wyzwań. Na horyzoncie eliminacje Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, które odbędą się za kilka dni. Czy odniesiemy sukces? Czas pokaże!

Aleksandra Nowacka kl. III F
Zdjęcia: Fundacja Edukacyjna G5, Weronika Wojciechowska oraz Adam Stryjakowski

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka