Dzień Edukacji Narodowej w Kolbergu

Dodano 13 października 2018
Dzień Edukacji Narodowej w Kolbergu

Podczas spotkania przypomniano główną ideę Komisji Edukacji Narodowej, która 245 lat temu zainaugurowała starania o wychowanie kolejnych pokoleń Polaków.

W uroczystości uczestniczyli goście: Burmistrz Miasta Kościana – Pan Michał Jurga, Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana – Pan Piotr Ruszkiewicz, Ksiądz Dziekan Paweł Skrzypczak, który przekazali serdeczne życzenia dla wszystkich członków szkolnej społeczności. Pani Dyrektor Małgorzata Andersz przypomniała, że wszyscy Uczniowie, Profesorowie, Pracownicy i Rodzice tworzą zespół, który codziennie współpracuje zgodnie z zasadą Henryego Forda: „Połączenie sił to początek. Pozostanie razem to postęp. Wspólna praca to sukces”.

Zgodnie z tradycją wielu pracownikom oświaty przyznano nagrody i wyróżnienia.

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie Burmistrzowi Miasta Kościana – Pan Michałowi Jurdze tytułu PRZYJACIEL SZKOŁY, za co Pan Burmistrz bardzo serdecznie podziękował.

Po oficjalnych przemówieniach nadszedł czas na wyjątkowy koncert. Uczniowie KOLBERGA jak zawsze zachwycili nas niezwykłymi artystycznymi umiejętnościami – było nastrojowo, tanecznie, kreatywnie, urokliwie… każdy z widzów mógł stwierdzić, że – parafrazując piosenkę wykonaną przez zespół „Twoja była” – „JAK NIE KOLBERGOWIECZE, TO KTO”.  Dziękujemy za wszystkie emocje i piękne słowa!

Wszystkim Uczniom, Profesorom i Pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy, aby nieustannie towarzyszyła nam radość z codziennych naukowych, zawodowych i organizacyjnych wyzwań!

Wojciech Morawski

Zdjęcia: Robert Padurek