« powrót 24 stycznia 2020

Bezpieczny wypoczynek podczas ferii

Udanych ferii!

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi życzymy wszystkim przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatami nt. bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Jak co roku MEN poleca strony internetowe poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi. Są to m.in.:

Serwis bezpiecznyautobus.gov. pl – wpisując numer rejestracyjny pojazdu, rodzice otrzymują bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje, ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
System powiadamiania ratunkowego. Serwis Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji https://www.gov. pl/web/mswia/system- powiadamiania-ratunkowego. To numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM.
Informacje dla podróżujących. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznychhttps://www.gov. pl/web/dyplomacja/informacje- dla-podrozujacych/. W serwisie znajdują się informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ. W profilach krajów można znaleźć informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”,https://odyseusz. msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będą mogły podjąć szybki kontakt czy zaoferować odpowiednią pomoc. Warto również, aby organizatorzy wypoczynku, kierownicy wycieczek, wychowawcy i opiekunowie dzieci i młodzieży mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi).

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji 

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka