Zbiórka żywności

Dodano 28 listopada 2016
Zbiórka żywności

Akcja ta została przeprowadzona pod hasłem „Dodaj świętom smaku”. Organizatorem zbiórki żywności był Związek Stowarzyszeń Federacja Polskich Banków Żywności (Bank Żywności Leszno) przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem” natomiast partnerem akcji była firma „Kamis” oraz „McCormick”. Patronami medialnymi zostali Polskie Radio „Jedynka”, TVP1 oraz portal internetowy Wirtualna Polska.

Zbiórka żywności przeprowadzona została w piątek 25. 11. 2016 r. w godz. od 1400 do 1900 oraz w sobotę, w dniu 26. 11. 2016 r. od godz. 900 do godz. 1900.

W zbiórce żywności uczestniczyło 97 wolontariuszy – uczniów różnych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie natomiast miejscem zbiórki było 5 supermarketów na terenie Kościana: Kaufland, Netto, Lidl, Tesco oraz Intermarche.

Kościaniacy po raz kolejny wykazali się dużym zrozumieniem oraz solidarnością z potrzebującymi. W niektórych supermarketach praktycznie każdy z kupujących zachęcany przez wolontariuszy przekazywał jakiś produkt żywnościowy. Zebrano wiele kilogramów produktów spożywczych, głównie oleju, cukru, mąki, makaronu, przetworów warzywnych i owocowych, konserw oraz różnych słodyczy, które trafią do potrzebujących na świąteczne stoły.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Robert Padurek

Śladami średniowiecza