Wyprawa rowerowa po Ziemi Kościańskiej

Dodano 20 czerwca 2016
Wyprawa rowerowa po Ziemi Kościańskiej

W dniu 17 czerwca uczniowie klasy IIB wzięli udział w wyprawie rowerowej po Ziemi Kościańskiej pod opieką prof. P.Kunca i prof. J. Głowackiej-Wieczorek. Całkowita długość trasy wyniosła około 80 km! Wyprawa miała swój początek i koniec przy drzwiach naszego liceum. W trakcie jazdy uczniowie musieli zmagać się z silnym wiatrem i przelotnymi opadami deszczu, lecz nie przeszkodziło im to w czerpaniu radości z wyjazdu i szczęśliwym dotarciu do domu. Trasa przebiegała przez takie punkty jak J. Wonieść, J. Witosławskie, J. Wojnowickie, J. Łoniewskie, Wieża widokowa "Jagoda" w Osiecznej, wiatraki w Osiecznej,pałac w Witosławiu a na rynku w Osiecznej głodni uczestnicy zjedli ciepły posiłek. Wyprawa ta pozwoliła uczniom klasy IIB na dokładniejsze poznanie Ziemi Kościańskiej i jej okolic. Wszyscy z wielką radością zadekralowali chęć wzięcia udziału w jeszcze większej wspólnej wyprawie. Pomimo złych warunków pogodowych wycieczka się udała i każdy z uczestników stał się bogatszy o doświadczenia związane z ekscytującą podróżą.

Marcin Kubiak, II B

Kolberg na Eurolidze!!!