WIGILIA – WRESZCIE NADCHODZI!

Dodano 23 grudnia 2016
WIGILIA – WRESZCIE NADCHODZI!

Dzisiejsze spotkanie wigilijne rozpoczął wprawdzie nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, ale tytuł pochodzi z wystąpienia Pani Dyrektor, która trafnie sformułowała to, co wszyscy mamy w swoich myślach: „Wreszcie nadchodzi długo oczekiwana Wigilia”. Trudno zaprzeczyć, że jest to dobry czas na refleksję nad tym, co minęło i snucia planów na przyszłość. Dyrektor Andersz przypomniała zatem osiągnięcia szkoły w mijającym roku i zwróciła jednocześnie uwagę na nowe wyzwania w nowym roku, zapewniając: „Pełni nadziei na dobre jutro będziemy stawiać czoła tym wyzwaniom”. A że optymizmu wśród nauczycieli i uczniów naszej szkoły nie brakuje, z pewnością zasiądziemy do stołu wigilijnego zjednoczeni i pełni wiary na przyszłość.

W tym roku nie było „jasełek”, był natomiast spektakl poetycko – muzyczny i wspólne śpiewanie kolęd. Uczniowie wykorzystali fragmenty dzieł Romana Brandstaettera i znane wszystkim staropolskie kolędy (chociaż na wszelki wypadek wyświetlano na ekranie słowa). Spotkanie w auli było jakby „librettem” do tego, co będziemy przeżywali w rodzinach już jutro.

Przewodniczący Nikodem przypomniał: „Jest taki dzień, kiedy gasną wszelkie spory”  oraz „wszyscy wszystkim ślą życzenia”. Zatem wszystkim Wesołych Świąt bez sporów i pomyślności w Nowym Roku 2017!

Urszula Iwaszczuk

Zdjęcia: Robert Padurek

Kinga Nowacka

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024