Sukces Bogusza Kulusa w konkursie geologicznym!

Dodano 19 czerwca 2017
Sukces Bogusza Kulusa w konkursie geologicznym!

W dniach 31.05-1.06 uczeń naszej szkoły – Bogusz Kulus uczestniczył w finale ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj dziś i jutro” pod hasłem „Geologiczne barwy Ziemi”. Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy polegał na napisaniu pracy na jeden z podanych tematów. Uczniowie, których prace okazały się najciekawsze wzięli udział w finale regionalnym w przypisanych danemu regionowi kraju oddziałach Państwowego Instytutu Geologicznego. Ostatnim etapem był finał ogólnopolski w Warszawie, gdzie Bogusz reprezentował okręg wielkopolsko-dolnośląski w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Rozgrywki finałowe poprzedzało zwiedzanie najciekawszych miejsc w Warszawie. Dnia 1.06 sześciu uczniów z gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, którzy wykazali się największą wiedzą na etapie finałów regionalnych przystąpiło do finałowego turnieju wiedzy. Bogusz zajął drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, w ten sposób po raz drugi już uzyskał indeks na Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Gratulujemy Wspaniałego Osiągnięcia!

Śladami średniowiecza