Nowe boisko zostało otwarte

Dodano 02 grudnia 2016
Nowe boisko zostało otwarte

Kilka dni przed Mikołajkami, w piątkowy wieczór, 2 grudnia 2016 roku Społeczność Kolberga otrzymała jeden z największych i najpiękniejszych prezentów w dziejach – nowe wielofunkcyjne boisko sportowe. Uroczystość, w której uczestniczyli m.in. Pan Michał Jurga Burmistrz Miasta Kościana, Pan Piotr Ruszkiewicz Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana, Pan Andrzej Przybyła Wójt Gminy Kościan, Pan Marek Wyrzykiewicz Przewodniczący Rady Rodziców, Panie i Panowie Radni Miejscy oraz Uczniowie, Profesorowie i Pracownicy Kolberga, prowadzona była przez Reprezentantów Samorządu Uczniowskiego: Agnieszkę Siejek i Mikołaja Gozdka. Pani Dyrektor Małgorzata Andersz podkreśliła w swoim wystąpieniu, że stworzenie nowego boiska nie byłoby możliwe, gdyby nie praca, zaangażowanie i pomoc wielu osób. Młodzież symbolicznym bukietem kwiatów, złożonym na ręce Pana Burmistrza,  podziękowała Władzom Samorządowym za troskę o wszechstronnym rozwój oraz dbałość o nowoczesną i funkcjonalną szkolną infrastrukturę.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było przecięcie wstęgi – Pani Dyrektor, Panu Burmistrzowi oraz Panu Przewodniczącemu Rady Miejskiej towarzyszyli reprezentanci uczniów: Marta Olbińska oraz Kamil Napierkowski. Zanim rozpoczęły się pierwsze zajęcia sportowe, mecze, turnieje obiekt został poświęcony przez ks. Jacka Roszkowskiego. Symboliczne pierwsze strzały na bramkę zainicjowały  piłkarskie turnieje, a krótki mecz szkolnych reprezentacji – zakończony remisem 1:1 – przypieczętował nową kartę w sportowych dziejach KOLBERGA.

To był mroźny (atmosferycznie) i gorący (emocjonalnie) dzień. Uczestniczyliśmy w historycznym w wydarzeniu, a już od poniedziałku rozpoczynamy codzienną, wytężoną pracę… rywalizację o każdą bramkę, każdy set, każdy punkt… w duchu fair play, by wygrać zdrowie, osiągnąć cel. POWODZENIA!

Wojciech Morawski

Zdjęcia: