DZIEŃ Z KOLBERGIEM

Dodano 15 czerwca 2017
DZIEŃ Z KOLBERGIEM

W roku szkolnym 2016/2017 przypada 50 rocznica nadania naszej szkole patrona - Oskara Kolberga. Z tej okazji, w środę 14 czerwca br. odbył się turniej. Każda z klas wystartowała w zmaganiach nawiązujących do kultury ludowej. Atrakcji było wiele - konkurencje: śpiewać każdy może, sport na ludowo, mistrz gospodarskiego fachu – ubijanie piany z białek, godejcie po naszymu (konkurs mówienia gwarą), pokaz mody ,,Chłop potęgą jest i basta’’, tańce ludowe ,,Hej z przytupem’’. Smakowano regionalne potrawy, młodzież tłumaczyła teksty gwarowe, oglądała wystawę zdjęć ,,Ludowo mi’’. Na parterze szkoły znajdowała się wystawa regionalnych pocztówek i pieniądza zastępczego z kolekcji prof. D. Kinala. O godzinie 12.00 podziwlaliśmy występ zespołu "Obrzanie".

Klasy walczyły w turnieju o Puchar "Najlepszej z klas - Tym, którzy odważyli się być kreatywni". Wygrała klasa 1b, drugie miejsce zajęła klasa 1g, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa 2e.

To był bardzo barwny dzień - dziękujemy wszystkim Uczniom, Profesorom i Pracownikom Szkoły za wspólną zabawę i współpracę!

Wojciech Morawski

Zdjęcia: Patrycja Ganczarek